Egy „kutyajó” délelőtt

2018. április 20-án óvodánkba látogatott a Duna Dog Center Kutyaiskola lelkes csapatának egy része: 5 kutya és gazdáik. A Duna Dog Center Kutyaiskolát 4 éve alapította Czibere Cecília. 2017 szeptembere óta Cili és 2 kutyája rendszeresen látogatja a dunaújvárosi Pentelei Mentálhigiénés Általános Iskola Szakképző Iskola és Gimnáziumot, ahol kutyás foglalkozásokat tartanak nagy sikerrel. Kérésünkre óvodánkba is nagyon szívesen ellátogattak, ahol életre szóló élményt nyújtottak a gyerekeknek és az óvoda dolgozóinak is.

A foglalkozást bemutatkozással kezdték, ezt követően a gyerekek megtapasztalhatták milyen a kutyát vezetni, és trükkökre bírni jutalomfalat segítségével. A gyerekekből alkotott akadálypálya aratta a legnagyobb sikert, ugyanis a kutyusok végigbújtak a kezük alatt, illetve átugráltak a karokból alkotott akadályokon. Még azok a gyerekek is felbátorodtak és önfeledten vettek részt a foglalkozáson, akik egyébként félnek a kutyáktól. A bemutató végén pedig természetesen mindenki megsimogathatta, megszeretgethette a kutyákat.

Nagyon pozitív élmény volt ez a gyerekeknek, köszönjük szépen a Duna Dog Center Kutyaiskolának!

Perkáta, 2018.05.15.

Vátkai Luca

óvodapedagógus

dunadog 1 dunadog 2 dunadog 3 dunadog 4