Föld hete a Szivárvány Óvodában
Április 20- tól április 24-ig tartottuk a Föld hetét az óvodánkban, melynek kapcsán sok érdekes játékkal, programmal készültünk a gyermekek számára.
Ezen a héten minden csoport kis virágok ültetésével szépítette az óvoda udvarát, ezzel is a természet szeretetére, környezettudatosságra nevelve a gyermekeket. Faültetésre is sor került mindkét óvodában.
Minden csoport plakátot készített a Föld napja alkalmából, mellyel részt vettünk a Perkátai Általános Művelődési Központ által meghirdetett „Vigyázz Rám!” – mondta a Föld pályázatán. Az eredményhirdetésre a Győry-kastélyban került sor április 22-én, ahol minden plakátot egy kiültethető élő kis virággal jutalmaztak.
Az óvoda szintű rendezvényen megkeresték a gyermekek az óvó nénijük segítségével Magyarországot és azt a földrészt, ahol élünk. Egy varázskocka segítségével utánozhatták a természetben végbemenő természeti jelenségek, állatok, növények mozgását. Ezt követően összegyűjtött képeket kellett szétválogatni aszerint, hogy mitől lesz boldog vagy éppen szomorú a Földünk. Különböző kép kiegészítős játékokat, kirakót és memóriajátékot is kipróbálhattak a gyermekek. A program zárásaként Glóbi történetével is megismerkedhettek.
Sok szép alkotást is készítettek a gyermekek ezen a héten, földgömböt festettek, ragasztottak. Virágos képek készültek különböző technikával, mely a gyerekek egyedi kreativitását tükrözte.
Nagyon szépen köszönjük a rengeteg kis virágot, amellyel szebbé tehettük az óvodai környezetünket!
Perkáta, 2026.04.24.
Kisné Böde Bernadett
óvodapedagógus






